Jóga vědomí 14.11.2019

Úvod Semináře TCP Jóga vědomí 14.11.2019
Jóga vědomí 14.11.2019
Datum: 14.11. 17:30 - 19:30 Cena: 145 Kč

Pravidelné lekce jógy vědomí

Jóga vědomí je cvičení, které propojuje klasickou jogu s tantrickými technikami. Jde o cvičení, ve kterém není důležitý výkon, ale nacítění se na své tělo a následování jeho potřeb. Díky tomu můžeme být sami sebou, odložit starosti a povinností a být plně tady a teď. 

Co nás na lekcích čeká?

Naučíme se dechová cvičení, postupně zapojíme vědomý pohyb a uvolňování pánve. Naučíme se používat tantrické techniky pohyb, dech a zvuk v různých asánách. Lekci zakončíme meditací..

Doplňující informace

Nutná rezervace kvůli omezené kapacitě prostoru.
Lekce je vhodná pro ženy i muže všech věkových kategorií, pro úplné začátečníky i pokročilé.
Lekce nenavazuje jedna na druhou.
Lekce bude probíhat 1xtýdně každý čtvrtek 17:30-19:30.
Místo: Alešova 3 (1. patro) - zvonek CENTRUM

Co s sebou

  • Pohodlné oblečení
  • Jogamatku (pokud ji nevlastníte, tak můžeme zapůjčit) 

Lektoři: Zuzka Pithardová a Václav Vojtěch

Zuzka: "Když jsem začala poznávat tantru, začala jsem poznávat sebe a svoje tělo. A s tím přišlo cvičení jogy, které mě s mým tělem velmi spřátelilo. Joga je skvělé cvičení, díky kterému jsem objevila mnoho svalů na těle, o kterých jsem dříve neměla tušení a naučila jsem se dýchat. Před několika měsíci jsme společně s Danielou Lukešovou, zakladatelkou Tantra centra Plzeň, vytvořili náš originální koncept Tantra jogy a tu jsem si doslova zamilovala, protože mě učí prožívat. Líbí se mi spojení cvičení a zároveň plného vnímání svého těla a jeho potřeb. Pozice při joze jsou velmi individuální a smyslem lekcí je dostat se do těla, být se svými potřebami, být tady a teď. Jen vy víte, co vaše tělo potřebuje. Na naše hodiny může přijít úplně každý, nejde totiž o výkon, ale o prožitek. Budeme dýchat, hýbat se, meditovat a poznávat se, cítit, vnímat, hrát si, probouzet se."
 
Vašek: "Jóga je pro mě víc než jen fyzické cvičení, při kterém si můžu posílit a protáhnout svaly. Během každé lekce prožívám zklidnění, odstup od uspěchané reality. Naučil jsem se být "tady a teď", soustředit se jen na sebe a nechat mysl plynout.
Když jsem začal cvičit jógu, zaujalo mě, jak mé tělo reaguje, jak se probouzí. Není to cvičení orientované na výkon, hlavním smyslem je dostat se do těla, poslouchat ho a porozumět jeho potřebám. Zjistil jsem, jak je užitečné správně dýchat, umět vědomě s dechem pracovat.
Jóga mi také pomáhá nacházet a uvědomovat si svou mužskou energii. Pracovat s ní, kultivovat jí. Každá lekce je pro mě velkým zážitkem, každá lekce je jedinečná, protože do ní vnáší svou energii všichni její účastníci."
 
Těším se na vás!
 
S láskou, Zuzka a Vašek