O masážích

Úvod Masáže O masážích
O masážích

Filozofie naší práce spočívá v chápání a vnímání našeho těla jako jednoho celku; spojení těla, mysli, duše a emocí v zájmu dosažení úplné harmonie. Všechny tyto složky jsou na sobě plně závislé a vychýlení jedné části může zablokovat celkový energetický tok. Z tohoto důvodu je důležité pečovat o tělo v jeho holistické neboli celostní podobě.

Tantrické masáže svou podstatou přesahují běžný rozsah klasických masáží, na které jsme v naší společnosti zvyklí z různých masérských center a salónů. Z tohoto důvodu jsme pro vás níže napsali několik základních informací, a principů, z nichž naše služby vycházejí.

Prastará technika tantry zasahuje daleko za hranice vlastního těla, spojuje nás s univerzem, umožňuje myšlenkám jen tak plynout a soustředit se pouze na přítomný okamžik a nechat své tělo vyjádřit všechny pocity a potřeby bez nutnosti řízení.

Neřídíme-li naše tělo, ale nasloucháme mu, můžeme cítit jak se životní, sexuální a jiné energie spojují v pletenci energetických drah a vytváří jeden silně a živě tepající organismus.

To vše tantrické masáže umí a my se těšíme, až i Vy budete moci poznat jejich transformační sílu.

Principy tantrického učení

Tantrické masáže jsou součástí tantrického učení, pocházejícího z Indie, jehož podstatou je právě propojenost všech elementů lidského bytí a přijetí základních principů jako je odevzdání, uvědomění, proměna, dech, zvuk, samo léčení a přijetí.

Odevzdání

Tento princip jde proti proudu současného společenského trendu, protože nás učí být pasivním, vzdát se kontroly a nechat věci běžet tak jak jsou s tím, že zůstaneme jen v roli pozorovatele počínání vlastního těla. V praxi to znamená důvěřovat masérce/masérovi a přijímat vše, co přináší bez potřeby sebekontroly.

Uvědomění

Spočívá v přijetí přítomného okamžiku – jsem tady a teď a své myšlenky nechám volně plynout a přecházím z hlavy do těla. S principem odevzdání vědomě pozoruji, co mé tělo potřebuje.

Proměna

Neboli transformace – už nejsem v hlavě, nehodnotím, neanalyzuji, jen jsem a přijímám novou proudící energii ve svém těle. 

Dech

Správné dýchání je důležitou složkou k podpoření změny vnímání sebe z hlavy do těla. Tantrický neboli vědomý dech je nedílnou součástí masáže a prohlubuje její účinky.

Zvuk

Podporuje přijetí a rozšíření energie do každé buňky našeho těla pomocí jemných vibrací jemného i intenzivního vzdechu podle současného rozpoložení a dynamiky pohybů.

Samo léčení a přijetí

Vědomé prožívání tantrické masáže má blahodárné a očistné účiny na celé naše tělo. Veškeré pocity a emoce, které masáž vyvolá, jsou léčivé a hlavně pocházejí od nás samotných, protože to naše tělo nám dovolilo prožít rozkoš, radost, extázi a naplnění.

Přijímáme sebe se vším všudy a oslavujeme a děkujeme jen sobě samému za tento zážitek, který do našeho života tantrická masáž přinesla a za nový směr, jenž tantrické učení přináší.

Provedení tantrické masáže

Každá masáž začíná rituálem, při kterém se seznamujeme se svým masérem/masérkou* a společně se nalaďujeme na stejnou notu, vnímáme aktuální potřeby a rozpoložení. Přizpůsobujeme se svému tělu.

Po přijímacím rituálu a vysvětlení základních principů tantrického učení přistupujeme k provedení samotné masáže, při které využíváme různých pomůcek, jako jsou horké oleje, žínky, peříčka, plyš, hedvábné šátky, svíčky, aroma olejíčky a jiné. Používáme jen kvalitní přírodní mandlové a kokosové oleje. Pro examatiky máme olivové nebo speciální farmaceutické oleje.

Podněcujeme tělo jemným a intenzivním dotykem, zvukem, teplem, chladem, dechem. Kombinace těchto technik přispívá k propojení a zaktivování energetických drah a uvolnění psychického i fyzického napětí z těla.

Masáž nevylučuje intimní partie, protože jsou součástí celku, ale samozřejmostí je i provedení masáže bez těchto partií nebo jen částečné provedení, což je nový tzv. neo tantrický způsob masáže, který v našem centru můžete vyzkoušet. Během masáže mohou být vaše intimní partie zahaleny sarongem anebo si jednoduše ponecháte své či jednorázové spodní prádlo.

Tantrické a neotantrické masáže jsou součástí učení tantry, ale netvoří její hlavní část, jež spočívá v práci nejen na fyzické, ale i duchovní rovině. V rámci našich seminářů a zážitkových workshopů se můžete dostat na obě roviny a pochopit v čem opravdová tantra spočívá.

V TCP si můžete maséra zvolit dle vašich preferencí. Výjimkou nejsou ani maséři/masérky pro lesbičky a gaye.

Dále nabízíme

V našem centru se zaměřujeme převážně na tantrické masáže, ale nabízíme také relaxační, regenerační a obnovující masáže za použití speciálních olejů, podporující uvolnění smyslů. Tyto masáže jsou mimořádně vhodné pro těhotné ženy a ženy po porodu, jejichž organismus je velice zatížený, a to zejména v oblasti zad, ramenou a krku, kde může vhodně zvolená masáž zprůchodnit a odstranit vzniklé bloky. Ve spolupráci s DL Centrum pořádáme semináře a předporodní kurzy pro těhotné ženy. Pro ženy po porodu a ty, které si chtějí dopřát tu nejlepší péči a podpořit své ženství nabízíme transformační rituály a mnohé jiné.

Rádi vám pomůžeme vybrat vhodnou masáž, seminář či zážitkový workshop, který bude odpovídat Vašim konkrétním potřebám a životní situaci.  Kontaktujte nás prostřednictvím rezervačního formuláře, emailem nebo telefonicky a domluvte si nejbližší volný termín.

Těšíme se na Vás již brzy v Tantra centru Plzeň.

Objednat se


+420 727 872 803

Objednat se